krzesła obrotowe przyjazne dla kręgosłupa

Dzisiejsze tempo życia jest bardzo szybkie. Dużo czasu poświęcamy na pracę, a każdą wolną chwilę chcemy spędzić z rodziną. Często zapominamy o zdrowiu, niewłaściwie się odżywiamy, nie dbamy o stawy i mięśnie. Grzechy, które popełniamy względem własnego ciała odezwą się za kilka lat, albo już dają o sobie znać.
Ból to dyskomfort, który uniemożliwia skupienie się nad jakąkolwiek czynnością. Bardzo często winni jesteśmy my sami, zaniedbując swoją kondycje. Łykamy paczki tabletek przeciwbólowych, które z czasem przestają cokolwiek dawać. Czekanie w długich kolejkach do lekarza, który mówi nie to co chcemy usłyszeć tylko pogarsza nasze samopoczucie. Może czas coś zmienić? Może najwyższa pora zmienić swoje przyzwyczajenia i w końcu zrobić coś dla swojego zdrowia?
Wieloletnie zaniedbania organizmu skutkują nie tylko bólami, ale także otyłością czy innymi niekomfortowymi dolegliwościami. W konsekwencji mamy kondycje w fatalnym stanie, niektóre czynności wymagające trochę siły bądź sprawności zaczynają sprawiać co raz większe problemy. Głównym powodem tego wszystkiego jest właśnie brak aktywności fizycznej. Odczuwamy bóle bo mamy za słabe mięśnie, a stawy i kości są słabo uwapnione.

Jeżeli nie mieliśmy do czynienia ze sportem przez kilka lat i mocno się zaniedbaliśmy to najlepiej zacząć od długich spacerów. Organizm nie jest gotowy na wysiłek wynikający np. z bieganie. Zmęczenie będzie trwało długo i szybko nas zniechęci. Dlatego musimy zacząć od spokojnych aktywności i pozwolić naszym mięśniom spokojnie się rozrastać. Spacer dobrze wpływa na nogi, aby zadbać także o ramiona warto wyposażyć się w kijki trekkingowe. Nie spodziewaj się, że wędrówki znacząco poprawią twoją sylwetkę, na pewno jednak poprawią krążenie, wyregulują cholesterol a także pozytywnie wpłyną na wydolność. Razem raźniej, dlatego warto znaleźć sobie kogoś do wspólnych spacerów, może mąż/żona również potrzebuje zmian w swojej codziennej profilaktyce?

Gdy już spacery przestaną Cię męczyć, to znak, że jesteś gotowy/a na coś intensywniejszego. Tutaj dobrym rozwiązaniem może być jazda rowerem lub bieganie. Przewagą biegania jest to, że wpływa na większą ilość mięśni, jednak znacznie szybciej zaczniemy się męczyć. Rowerem możemy robić wiele kilometrów, znacząco poprawiając umięśnienie i sylwetkę nóg oraz stan kolan.

aktywność fizyczna


Jazda rowerem nie męczy już tak bardzo? Potrafisz przebiec kilka kilometrów? Wiele tygodni treningów w końcu zaczyna przynosić efekty. Mięśnie są odporne na wysiłek i szybko się regenerują. Stawy wreszcie są rozruszane i nie bolą. Zmiana pogody nie wpływa już na twoje kości tak boleśnie jak wcześniej. W końcu czujesz, że żyjesz, ale czy to koniec, a może warto robić dalej coś by polepszyć swoją sprawność? Przypomnij sobie lata szkolne, może lubiłeś gry zespołowe, a może byłeś najlepszy w sportach indywidualnych. Przemyśl dobrze i wybierz sobie dyscyplinę. Jeżeli będziesz czerpać radość z wysiłku, który wykonujesz będzie Ci o wiele łatwiej. Ważne jest aby nie szukać wymówek od ćwiczeń, pamiętaj, że zła pogoda za oknem nie jest wytłumaczeniem. Dziś sporym zainteresowaniem cieszą się siłownie, które nie tylko dysponują sprawdzonym sprzętem, ale także poradami trenerów, który naprowadzą Cię na właściwą drogę i pomogą prawidłowo wykonać ćwiczenia.

Siłownia bardzo korzystnie wpływa na sylwetkę. Musimy dać sobie trochę czasu na efekty i nie trenować do upadłego, o kontuzję na prawdę nie jest trudno. Nie sztuką jest się przetrenować, sztuką jest trenować tak by nie być zmęczonym. Chcemy przecież tylko wzmocnić organizm, a nie startować w zawodach dla kulturystów.

Trenować możemy nie tylko na dworze, basenie czy siłowni, ale także w naszym domowym zaciszu. Do aktywności możemy wykorzystać nie tylko sprzęt, ale również ciężar naszego własnego działa. Na mięśnie dobrze wpływają także ćwiczenia rozciągające, te wskazane są po intensywnym treningu. Trzeba także pamiętać aby po zakończeniu rozciągania wykonać kilka ćwiczeń rozluźniających. W codziennej profilaktyce ważny jest nasz kręgosłup. Często siedzimy, stoimy bądź pracujemy w bardzo męczących pozycjach. To właśnie dolegliwości kręgosłupa bywają najbardziej bolesne. Warto codziennie po wstaniu zrobić kilka skłonów, przysiadów czy wznosów na klatce piersiowej. Za te ćwiczenia nasz kręgosłup będzie nam wdzięczny do końca życia, a przy tym pozbędziemy się dyskomfortowych dolegliwości.

Najtrudniej jest zacząć i znaleźć odpowiednią motywację, ale na prawdę warto wprowadzić aktywność fizyczną w swoje codzienne nawyki, gdyż żadne tabletki przeciwbólowe nie zadziałają tak dobrze jak zdrowy wysiłek.

Zapisz