Nie mamy na myśli moralności i niezłomność pracownika biurowego. Dużo bardziej ważniejszy z punktu widzenia zdrowotnego jest kręgosłup człowieka. Paradoksalnie to pracownicy fizyczni powinni częściej i bardziej narzekać na dolegliwości tego narządu, pełniącego rolę podporową. Jednakże w dobie rozwoju cywilizacyjnego praca fizyczna to już nie dźwiganie, lecz precyzja praca. W biurze również nie trzeba dźwigać, ale pozycja siedząca podczas dnia pracy wymaga dedykowanych rozwiązań. To co działa destrukcyjnie na kręgosłup to niedopasowane krzesło biurowe. Często jest to bardzo powszechna sytuacja w małych i średnich firmach wynikająca z braku wiedzy i zbyt mocnego „zaciskania pasa” Siedzenie na krześle biurowym, które ma możliwość regulacji tylko wysokości siedzenia bardzo negatywnie wpływa na kręgosłup. Krzesło biurowe niespasowane z ciałem pracownika biurowego to pierwszy krok do trwałych lub powracających bóli kręgosłupa. W takich okolicznościach to kręgosłup zaczyna dopasowywać się do źle wyprofilowanego krzesła. Takie zmiany to proces długotrwały, lecz z każdym dzień coraz bardziej nieodwracalnym. Niewygodne krzesła uniemożliwiają skupienie i możliwe najbardziej wydajną pracę.

Problem kręgosłupa pracownika biurowego został skutecznie rozwiązany w korporacjach. Wyposażenie stanowiska pracy odgrywa bardzo ważna rolę. Nie jest to zabieg pracodawcy tylko i wyłącznie w poprawę warunków pracy i zapobieganie dolegliwościom kręgosłupa. Jest to forma poprawy standardów stanowiska pracownika w celu zwiększenia jego wydajności. Łączy się to z ograniczeniem czynników rozpraszających podczas pracy. Jest nimi niewątpliwie źle dobrany fotel biurowy.

Rozwiązaniem poprawiającym wydajność pracy oraz zapobiegającym różnym kręgosłup-owym schorzeniom są krzesła biurowe ergonomiczne. Te dzięki zaawansowanej budowie potrafią poprzez system „łapkowych” regulacji dokonać swoistego „cudu”. Dopasowanie krzesła biurowego do warunków fizycznych, wagi, wzrostu pracownika oraz jego indywidualnych preferencji jest możliwe. Wystarczy wyregulować swoje krzesło biurowe przed rozpoczęciem użytkowania. Ergonomiczne krzesła biurowe to skuteczne zapobieganie degradacji i kręgosłupa. Jest to również maksymalnie możliwe ograniczenie negatywnych czynników wynikających z siedzącego trybu pracy.

Nowoczesne krzesła biurowe

Skrajne przypadki w których kręgosłup człowieka zatrudnionego dość mocno doskwiera – wymaga indywidualnych rozwiązań. Poza ergonomicznymi właściwościami biurowego krzesła konieczne są dodatkowe rozwiązania. Przykładem takiej formy są krzesła biurowe z siatkowym oparciem i regulacją lędźwiową. Elastyczna i przewiewna siatka zamiast standardowego oparcia pozwala na zastosowanie regulacji lędźwiowej. Jest to rozwiązanie polegające na stopniowym „prostowaniu” kręgosłupa i próbie przywrócenia go do pierwotnej, zdrowej i właściwej pozycji. Początkowy ból towarzyszący w pierwszych godzinach użytkowania takiego modelu – to prawidłowe działanie. Z czasem bóle kręgosłupa nie są już tak często lub znikają. Źródło : http://www.mjdesign.com.pl/krzesla-biurowe.html

Zapisz